O pracowni

Alicja Podhajska-Godyń - założycielka pracowni

Pracownię Projekt Ładniej założyłam w 2018 roku z miłości do wszystkiego co ładne, łącząc to co potrafię najlepiej i kocham najbardziej czyli architekturę wnętrz oraz ceramikę użytkową. Tak powstały: Projekt Ładniej Wnętrza i Projekt Ładniej Ceramika.
Pracownia jako miejsce zapisała się na mapie Katowic oraz stała się przestrzenią rozwijania kreatywności oraz miejscem gdzie można spróbować swoich sił w ceramice w przyjaznej, industrialnej przestrzeni.

W Projekt Ładniej Wnętrza oferuję kompleksowe projekty wnętrz mieszkalnych i usługowych zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Moim głównym celem jest stworzenie dla moich klientów domów czy miejsc pracy, które będą zarówno piękne jak i funkcjonalne, a przede wszystkim będą oddawać ich charakter. Projektuję z poszanowaniem kontekstu i historii danego miejsca. Uwielbiam tchnąć nowego ducha w stare przestrzenie, dlatego projekty wnętrz z rynku wtórnego to moja codzienność. Dzięki dużemu doświadczeniu zdobywanemu na budowach, tworzę projekty realne, możliwe do zrealizowania, z poszanowaniem budżetu klienta.
Wiem na czym można zaoszczędzić, a jakie elementy warto doinwestować. Nie uważam, że wszystko należy zawsze zmienic, widzę co warte jest zachowania, lubię wykorzystywać stare elementy oraz wprowadzać detale z historią.

Pomagam również w home stagingu, czyli przygotowaniu przestrzeni i wnętrz do celów inwestycyjnych, a także udzielam porad projektowych.

Stale współpracuję z grafikami, stolarzami, ekipami remontowymi, elektrykami, konstruktorami, cykliniarzami czy szklarzami:)

Prywatnie interesują mnie proste przyjemności – uwielbiam jeść, spacerować i odpoczywać na wsi, chodzić po lesie i siedzieć nad wodą. Co jakiś czas lubię wyskoczyć do dużego miasta po nową dawkę inspiracji:) Do ulubionych należą chyba wszystkie włoskie, a zwłaszcza Wenecja, małe francuskie miasteczka i Londyn:)